Sherbimet VPN

Rrjeti privat virtual (VPN) u mundëson përdoruesve të dërgojnë dhe marrin të dhëna duke mbetur anonime dhe të sigurte në internet.

Ne këtë postim do të kemi një vështrim në disa nga ofruesit më të mirë të shërbimeve VPN komerciale në internet si ExpressVPN, IPVanish dhe Nord Vpn Në vend që të shikojmë gamën e gjerë të ofruesve të lirë, të cilët shpesh kanë shumë kufizime, po shohim ata shitës që me pak dollare ne muaj ofrojme mbrojtjen e identitetit tuaj online. Renditjet tona të VPN bazohen në më shumë se 20 faktorë duke përfshirë numrin e vendeve të serverit, softuerin e klientit, IP-të dedikuar dhe dinamike, bandwidth-in, sigurinë, caps, mbështetjen e klientëve dhe çmimin. Kjo listë dhe vlerësimet do të përditësohen më vonë, pas përditesimeve të tjera.

Cili është shërbimi më i mirë VPN?

Shërbimi më i mirë VPN tani është ExpressVPN. Është opsioni më i mirë i gjithanshëm për shpejtësinë, privatësinë dhe zhbllokimin e faqeve të internetit. Në vend të dytë është IPVanish i cili është një tjetër VPN shumë i besueshëm – veçanërisht mënyra se si trajton P2P dhe torrenting. Dhe VPN e tretë më e mirë për 2019 është NordVPN, e cila me kombinimin e admirueshëm të shpejtësisë sdhe sigurisë së fortë. Lexoni më shumë rreth këtyre shërbimeve VPN dhe më poshtë!

Express VPN

1. ExpressVPN

Shërbimi më i mirë VPN për të gjithë shpejtësinë, privatësinë dhe zhbllokimin

Numri i serverëve: 3,000+ | Vendet e serverave: 160 | IP adresa: 30,000 | Pajisjet mbështetëse maksimale: 3

• Punon në pothuajse çdo platformë
• Encryption në nivel elite
• Servera të shpejta VPN në 94 vende
• Suport 24/7 i klientëve
○ Mbështet vetëm 3 lidhje njëkohësisht

12 Muaj – $6.67/muaj
 6 Muaj – $9.99/muaj
 1 Muaj – $12.95/muaj

ExpressVPN ofron akses në më shumë se 3.000 servera në 160 vende në 94 shtete, së bashku me ndoshta mbështetjen më të gjerë të platformës që do të gjeni kudo.

Ne nuk po flasim vetëm për klientët për Windows, Mac, Linux, plus iOS, Android dhe madje edhe BlackBerry. Ka firmware me porosi për disa routera, ka përmbajtje DNS-zhbllokimi për një numër të pajisjeve të mediave dhe Smart TV

I gjithë ky funksionalitet mund të tingëllojë si frikësues për newbies VPN, por ExpressVPN bën më shumë se shumica për të ndihmuar. Dhe në qoftë se keni ndonjë problem, 24/7 live chat mbështetje për t’iu përgjigjur pyetjeve tuaja.

Lajmi i mirë vazhdon diku tjetër, me shpërndarjen e ExpressVPN në pothuajse çdo zonë. Pagesat Bitcoin? Sigurisht. Mbështetje P2P? Po. Zhbllokimi i Netflix? Natyrisht. Industrial-strength encryption, kill switch, DNS leak protection, performanca e qëndrueshme dhe e besueshme dhe një politikë e pastër pa gjurmim? Absolutisht Po.

Dobësi? Jo shumë për të folur. Shërbimi ExpressVPN mbështet vetëm tre lidhje të njëkohshme për përdoruesit (standardi i industrisë është rreth pesë) dhe vjen me një çmim çmim te ulet. Por nëse doni një shërbim të shpejtë, të mbushur me karakteristika të nivelit të lartë, dhe me gjithë mbështetjen që ju nevojitet për t’ju ndihmuar t’i përdorni ato, ExpressVPN do të jetë një përshtatje e mirë. Ndërsa për ata që duan ta provojnë, ExpressVPN ka një garanci 30-ditore për kthimin e parave nëse nuk jeni të kënaqur me shërbimin.

2. IPVanish

Shumë e mirë për torrenting dhe trafikun P2P

Numri i serverave: 1,200+ | Vendet e serverave: 60+ | IP adresa: 40,000+ | Pajisjet mbështetëse maksimale: 10

• Zotëron dhe menaxhon serverat e vet
• Mbështetje e shpejtë për chat live
• Aplikacione të fuqishme dhe të konfigurueshme
• Shpejtësi e shkëlqyer shkarkimi
○ 7 dite prove falas

12 Muaj – $6.49/muaj
 3 Muaj – $8.99/muaj
 1 Muaj – $10/muaj

IPVanish pretendon të jetë “VPN më e mirë në botë” dhe megjithëse nuk do të pajtohemi plotësisht, shërbimi ka disa statistika mbresëlënëse: 40,000 + IP të përbashkëta, 1,200 + serverë VPN në 60 vende, qarkullim P2P të pakufizuar, 24/7 mbështetjen e klientëve dhe një garanci 7-ditore.

Aplikacionet janë një theks i fuqishëm. Jo vetëm ka shumë prej tyre (Windows, Mac, Android, iOS, madje edhe Fire TV), por ata janë absolutisht të mbushur me karakteristika, opsione dhe cilësime të pazakonta.

Serverat jane gjithnjë ndezur dhe lidhen shume shpejt; shpejtësitë e shkarkimit jane mbi mesataren; torrents janë mbështetur në çdo server, dhe eshte në gjendje të zhbllokojë BBC iPlayer dhe US Netflix.

3. NordVPN

Nje Vpn Ultra e Sigurt

Numri i serverëve: 5,300+ | Vendet e serverit: 60+ | Adresa IP: N / A | Pajisja maksimale e mbështetur: 6

• Cilësi klientësh celularë dhe desktop
• Deri në gjashtë lidhje
• Performancë e mirë
○ Asnjë mbështetje për chat live

36 Muaj – €2.62/muaj
 12 Muaj – €6.14/muaj
 1 Muaj – €10.50/muaj

Ju merrni më shumë se 5,300 serverë në 60 vende, encryption 2048 bit, mbështetje me 6 pajisje si standard, mbrojtje e fortë e rrjedhjes DNS, jo më pak se dy kill switch (application-specific and system wide), extension për Chrome dhe Firefox, dhe me opsionet e pagesave që përfshijnë Bitcoin, PayPal dhe kartat e kreditit.

Ekziston edhe një funksion i zgjuar, i zgjuar si SmartPlay, i cili mund të përdoret për të marrë rreth kufizimeve gjeo-kufizuese dhe për të zhbllokuar një numër të madh të shërbimeve të transmetimit dhe të shërbimeve të tjera.

Testet e performancës gjetën vështirësi në lidhjen me një numër të vogël serverësh, por sapo u fut në internet, shpejtësitë e shkarkimit ishin shumë më të larta se të gjitha lidhjet më të largëta.

Mbështetja nuk është më e mira, me një faqe relativisht të dobët dhe pa chat live.NordVPN ka katër opsione shërbimi në dispozicion: një parapagesë mujore, si dhe plane një dhe dyvjeçare, si dhe një ofertë speciale trevjeçare me vlerë të shkëlqyeshme siç u përmend në fillim. Nëse doni të jepni shërbimin një rrotull para se të kryeni, NordVPN ofron një prove të mrekullueshëm shtatë-ditor. Pra, nëse doni diçka shumë më mirë se një nga zgjidhjet më të mira të VPN falas, Nord është zgjedhja e qartë.

 

 

PËRGJIGJU

Ju lutem shkruani komentin tuaj
Ju lutem vendosni emrin tuaj këtu