12 C
Tirana
Friday, 10 May, 2019
Reklamo Ketu

Mashtrimi i ri phishing “The nasty List” targeton kredencialet e përdoruesve...

Mashtuesit i dergojnë mesazhe ndjekësve të faqes së hakuar duke i thënë që ata ndodhen në të quajturën “Nasty List” Llogaritë e Instagramit marrin mesazhe...

Varianti i ransomware RobinHood ka 4 paketa për viktimën pas kriptimit.

Ransomware është një tip sulmi që kërcënon me publikimin e informacionit të viktimës ose heqjen e aksesit nëse nuk bëhet një pagesë e caktuar,...

XLoader

XLoader XLoader u pikas në Prill 2018 dhe hiqej si faqe legjitime e Facebook apo Chrome Apps. Studiuesit kanë gjetur linqe që e lidhin...

Faqja zyrtare e Uniden është kompromentuar dhe po shpërndan viruse Emotet

Faqja zyrtare e Uniden është kompromentuar për hostimin e dokumenteve MC Word dhe shpërndan një tip të viruseve Emotet të njohura si Geodo dhe...

Grupi OceanLotus i shton arsenalit të tij malware për versionet e...

Lançimi më i fundit i malware të macOS ka ndryshime të tilla si serverat C2 dhe librarinë e transferimit të file. Funksionet backdoor të malware...

Sulmuesit shfrytëzuan plugin Yuzo WordPress për të ridrejtuar përdoruesit në faqet...

Një vulnerabilitet në pluginin WordPress '‘Yuzo related posts’ është shfrytëzuar nga hakerat për të injektuar JavaScript dhe për të ridrejtuar përdoruesit në faqet...

Fushata e re e hakereve kërcënon të instalojë Ransomware WannaCry dhe...

Në këtë fushatë zhvatje, kërcënimet jane me të gjitha dokumentet e lidhura me taksat në departamentin e taksave, kyçjen e sistemit operativ, sulmimin...

Të metat në protokollin e sigurisë WPA3 lejojnë hakimin e fjalëkalimit...

Nuk është bërë ende një vit nga lançimi i standartit WPA3 për sigurinë e WiFi dhe studiuesit kanë zbuluar disa vulnerabilitete serioze në protokollin e...

Kredencialet e MyCar lënë mijëra makina të prekshme ndaj sulmeve

MyCar aplikacioni celular për Android dhe iOS përmban kredencialet admin ne hard-code. Përdoruesit këshillohen të përditësojnë MyCar për iOS versionin 3.4.24 dhe MyCar për...

Baldr malware hyn në tregun e zi

Grab-and-go Baldr malware hyn në tregun e zi Një formë e re e informacionit të vjedhur malware quajtur Baldr besohet të jetë puna e hakerëve...

Na Ndiqni:

301FansaPëlqeje
2,370NdjekësitNdjek
125NdjekësitNdjek
44AbonentëAbonohu
Reklama

Lajmet e Fundit

Te Dhenat per stalkerware

Mbi 58,000 përdorues të Android kishin instaluar stalkerware në telefonat e...

Mbi 58,000 përdorues të Android kishin "stalkerware" të instaluar në telefonat e tyre vitin e kaluar, hulumtuesit nga Kaspersky Lab kanë zbuluar sot. Nga këto,...