4 C
Tirana
Sunday, 15 December, 2019
Reklamo Ketu

Existon nje sulm hakerash cdo 39 sekonda

Një studim i Clark School në Universitetin e Merilendit është një nga të parët që përcaktoi sasinë gati të vazhdueshme të sulmit të kompjuterave...

Shpejtesia e Internetit te NASA shkon deri ne 91 GBPS

Nëse ka një organizatë që kurrë nuk duhet të shqetësohet për transmetimin e videos në HD, është NASA. Rrjeti hije i organizatës hapësinore mund...

Virusi Morris ishte i pari sulm kibernetike ne bote!

Virusi Morris ose virusat e Internetit të 2 nëntorit 1988 ishin një nga viruset e parë kompjuterikë të shpërndarë nëpërmjet internetit dhe i pari...

10 gjëra për Cyber Security ju duhet të dini për ta...

Shumica e bizneseve moderne kanë inkorporuar zgjidhjet e sigurisë në internet në operacionet e tyre për të rritur efikasitetin. Në përgjithësi, në platformat dixhitale...