11 C
Tirana
Friday, 3 April, 2020
Reklamo Ketu

“Dita Ndërkombëtare e Internetit të Sigurt 2020” #CyberCorner

Në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Internetit të Sigurt Autoriteti Kombëtar për Certifikimin Elektronik dhe Sigurinë Kibernetike (AKCESK) në bashkëpunim me Bashkinë Tiranë dhe...

Hackohen llogarite e Facebook ne Instagram dhe Twitter

Hakerët morën përkohësisht llogaritë e Facebook-ut në Twitter dhe Instagram të Premten përmes një platforme të palëve të treta, duke ngritur shqetësime për sigurinë...

Si të beheni një Haker Etik (White Hat)

A ju ngjallin kureshtjen viruset, sulmet, DDos, apo buffer overflow. Nëse është kështu atëherë ju mund ta merrni në konsideratë profesionin si nje haker...

Mbroni Serverin Tuaj Oracle Linux

Oracle Linux siguron një paket të plotë të sigurisë, nga kontrolli i rrjetit firewall për të përdorur politikat e sigurisë të kontrollit. Oracle Linux...
profile te sigurta

Profile të sigurta

Viruse dhe Spam

Backup

Password

Password

Karikatura e Muajit

NA NDIQNI

735FansLike
2,410FollowersFollow
136FollowersFollow
43SubscribersSubscribe
Reklama

IoT Security

Gabimet e punonjësve dhe gabimet e sistemit janë një kërcënim më i madh për sigurinë e të dhënave sesa hakerët apo personat e brendshëm

Gabimet e punonjësve dhe gabimet e sistemit janë një kërcënim i madh

Gabimet e punonjësve u renditën si rreziku më i lartë në Studimin e Trendeve Globale të Enciklopedisë 2019, megjithëse pajisjet në pronësi të punonjësve në rrjetet e kompanive meritojnë më shumë...